Final 4 Double
Starší dorostenci BK mistry ČR

      O historický úspěch pardubického basketbalu se postarali starší dorostenci BK. Poprvé totiž v této věkové kategorii získali zlaté medaile. Je to skvělý úspěch kolektivu, který se začal formovat již v roce 1996, kdy na MČR starších minižáků získal poprvé titul, který pak o pět let později přizdobil zlatem z českého šampionátu mladších dorostenců.
      Třídenní finále se na Dukle hrálo ve skvělé atmosféře, která nutila pardubické dorostence zdolat všechny psychické bariéry. Svěřenci trenéra Jana Procházky potvrdili svoje postavení po dlouhodobé části extraligy, kterou s přehledem vyhráli o čtyři body před Českými Budějovicemi. V play-off si hladce poradili se Sokolem Vyšehrad, se kterým neztratili ani zápas a hořkost prohry nepoznali ani v závěrečném turnaji. V něm postupně porazili:

NH Ostrava 98 : 77 (Zach 29, Malý 27, Tylchrt a Bartheldi po 15)
UP Olomouc 96 : 75 (Zach 24, Kotas 19, Tylchrt 15)
BBK Brno 105 : 66 (Bartheldi 25, Kotas 19, Zach 14)

Další výsledky:
Brno-Olomouc 91:105, Ostrava - Brno 66:65, Olomouc-Ostrava 90:87

Pořadí :
1. BK Pardubice
2. UP Olomouc
3. NH Ostrava
4. BBK Brno

      Do All stars byli z pardubického celku vybráni Zach s Kotasem, nejlepším střelcem se stal Zach s 67 body a nejužitečnějším hráčem byl zvolen Kotas. Pardubičtí dorostenci ziskem titulu potvrdili vysokou úroveň práce s mládeží v BK a v Pardubicích vůbec. Byla by škoda, kdyby z tohoto úspěchu těžili v jiných klubech, jejichž lanaři se už kolem pardubických hráčů začínají točit. Tradice pardubického basketbalu si zaslouží, aby jeho odchovanci se v pardubickém dresu prosazovali i v nejvyšší soutěži.
      O mistrovský titul se zasloužili (hráli Final4): trenér Jan Procházka, Bartheldi Marek, Dvořák Petr, Horák Ladislav, Kotas Lukáš, Machara Jan, Malík Jan, Malý Ladislav, Nohal Jindřich, Šindelář Lukáš, Tylchrt Lukáš, Vlach Tomáš a Zach Ondřej. V extralize ještě hráli: Chlíbek Lukáš, Jelínek Jiří, Kameník Petr, Koptík Ondřej a Urban Tomáš (hráč Bad Copies!).

Zdroj: Noviny Pernštejn, 12. 5. 2003, autor František Nerad


FOTOGALERIE z "Final 4 2003" st.dorostu

Také mladší dorostenci BK mistry

      O další vynikající úspěch pardubického basketbalu se včera postarali mladší dorostenci, kteří napodobili starší kamarády a vybojovali titul mistra ČR. Je to další důkaz skvělé práce s mládeží v tomto oddíle.

BK Pce - Tábor 82 : 78 (37:42) Šindelář 28, Horák 14, Kolář 9
BK Pce - České Budějovice 77 : 58 (33:28) Šindelář 26, Horák 17, Votava a Jelínek po 7
BK Pce - Vyšehrad 80 : 79 (48:35) Šindelář 28, Horák 20, Teplý 10

Pořadí:
1. BK Pardubice
2. Vyšehrad
3. České Budějovice
4. Tábor

      Do All stars byli vybráni Ladislav Horák a Lukáš Šindelář. O mistrovský titul se pod vedením trenéra Oldřicha Zdobinského a asistenta Davida Růžičky zasloužili: Pavel Kubant, Martin Kolář, Tomáš Teplý, Milan Voráček, Ondřej Votava, Martin Žáček, Lukáš Šindelář, Ladislav Horák, Jiří Nechanický, Tomáš Macela, Jiří Jelínek, Aleš Zikmunda, Vítězslav Trojan, Tomáš Chlíbek a Luboš Růžička.

Zdroj: Noviny Pernštejn, 19. 5. 2003, autor František Nerad