ReportBetlém florball open

      Během vánočních svátků byl v Sezemicích uspořádán první ročník floorbalového turnaje Betlém florball open. Turnaj byl pořádán bývalým hráčem Bads Jirkou Mohoutem, a tak se pozvání dostalo také k nám. Vedení turnaje se usneslo, že se bude hrát systémem každý s každým dva zápasy po 10 minutách, přičemž na hřišti budou tři hráči a jeden bude střídat. Vznikl tedy tým Bads složený z aktivních hráčů Bad Copies Aleše Bartheldiho a Víti Mejstříka, bývalého hráče Bad Copies a nynějšího funkcionáře Martina Tušla. Posledním členem týmu se stal Marek Bartheldi.

Turnaj se konal 27. prosince v Sezemicích a družstvo Bads odjíždělo bez jakýchkoliv ambicí, protože nikdo z jeho členů nemá s floorbalem žádné velké zkušenosti. Z Pardubic se vypravilo ještě jedno družstvo Tušlik boys ve složení Tušl Ondra, Dušan Setnický, David Petružálek a Petr Teplý.

S nimi se právě družstvo Bads utkalo jako s prvními a utrpělo těžkou porážku 6:2. Po poradě se výkon zlepšil a druhý zápas Bads remizovali s domácím týmem Mohout´s family 2:2. V tomto zápase jsme našli styl, se kterým jsme uspěli v třetím zápase, kdy jsme rozstříleli HC Říha 7:2. Základem vítězství byla spolehlivá hra bránicích hráčů (Bart, Mejstřa) a vynikající hra útočných žihadel Tušlika a Máry. Na vlně euforie jsme proto nastoupili k poslednímu utkání prvního kola proti 1. RK company, které tvořili hráči z třetiligového Šumperka. Toto utkání nás ale zase usadilo, i když jsme nepodali úplně špatný výkon. Prohra 4:3 nebyla nic hrůznýho.

Druhé kolo začalo stejně jako to první, debaklem s Tušlik boys 4:0. V dalších dvou zápasech jsme jako v prvním kole remizovali ( x Mohout´s family 1.1) a vyhráli ( x HC Říha 3:2). Před posledním zápasem byla tabulka tak vyrovnaná, že si Bads nemohli dovolit ztratit body. Zápas proti 1. RK company ale nezačal nejšťastněji. Brzy jsme prohrávali 2:0. Přidali jsme tedy trochu na důrazu a podařilo se nám otočit výsledek na konečných 4:2 pro Bads. Stinnou stránkou utkání byl nešťastný závěr, kdy soupeř předčasně opustil hřiště. Škoda

Tento výsledek Bads zajistil v konečném účtování krásné druhé místo za suveréními Tušlik boys, kteří procházeli bez zaváhání turnajem. Jedinou slabou chvilku si vybrali v zápase proti pořádajícím Mohoutům, když prohráli 3:2.

Na závěr je nutné poděkovat pořadatelům za vynikající nápad na uspořádání turnaje a neméně dobré pořadatelství.


Konečné pořadí Betlém florball open 2003: 1. Tušlik boys 2.Bads 3.HC Říha 4. 1. RK company 5. Mohout´s family ( o umístění na 2-4 místě rozhodli vzájemné zápasy)
Výsledky Bads: - 1. RK company 3:4 4:2 - Tušlik boys 2:6 0:4 - HC Říha 7:2 3:2 - Mohout´s family 2:2 1:1

Charles