Reportdatum 29.11. 2003
Golf 2003

      Přestože jsou tyto stránky zaměřené na basketbal dovoluji si zde zařadit reportáž z jiného sportu. Doufám, že si tento článek přečtete a rozšíříte si tak své obzory. Řeč bude o golfu.

V roce 2003 se totiž děly ve světě golfu nevídané věci !!! Uvedu zde ty nejvýraznější. Golf, který vznikl ve Skotsku (St.Andrews) se brzy stal doménou amerických sportovců. Tento rok však Evropa vyrovnala krok a dokonce po 9 letech získala zpět Ryder cup. Trofej, o kterou bojují týmy USA a Evropy. Další šokukící okamžik připravila pro svět golfu švédka Annika Sorenstamova, když jako první žena v historii porazila všechny své mužské kolegy v soutěži o nejdelší drive (odpal) sezóny. Největší hvězda tohoto sportu Tiger Woods zůstal ve stínu kanadské hvězdy Mike Weira, který jako první získal pro svou zemi vítězství na US Masters-nejprestižnějším turnaji jednotlivců. Přesto si Tiger udržel první příčku v oblasti příjmů. Druhého jihoafričana Ernie Else předstihl Woods o neuvěřitelných 58 000 000 $. Příčinou tohoto propastního rozdílu je smlouva Woodse s firmou NIKE, která mu zaručuje 30% zisk z reklamy a 5% zisk z prodaného zboží z kolecke Nike golf.

Tak to byly asi nejdůležitější okamžiky, které tato sezóna přinesla. Mohl bych ve výčtu zajímavostí pokračovat, ale radši zpět k basketbalu :)) Doufám, že jste si přečetli tento článek a zjistili nějaké informace o tomto velice populárním sportu. Snad jsem někoho z vás zaujal natolik, že si golf půjde zkusit :)), mimochodem je to skvělý doplněk k basketbalu.

Turbo